• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Hakkımızda

                                             HÜSEYİN DEMİR

  1960 Burdur Dirmil Asmabağ Köyünde doğdum.İlöğrenimimi köyde Orta 1 sınıfı Dirmil Ortaokulunda 2 ve 3 sınıfı Burdur Lisesi orta kısmında tamamladım.Lise Burdur Sağlık Koleji 1977-78 de mezun oldum.Devlet Memuru olarak 4 yıl Edirne Merkez de görev yaptım Bu süreçte Edirne Folklor derneğinde müzik icrasına devam edip yurt dışına gidipgelmeye ve İstanbul 4,Levent te Merhum Kemal Özkandan sünnet kursu aldım. 
   1996 Yılında "Grup Avşar" 4 Kişiyle kurdum bugünkü sayımız 18 kişidir Başta Thm olmak üzere Tsm ve Popüler Müzik te yapmaktayız talebe göre;Ekibimle Yerel ve Ulusal anlamda Festival organizasyonlar ve Tv Programları yapmaktayız.
   1982 Yılında Askere gittim Askerlik dönüşü 5 yıl Dirmilde Sağlık Teknikeri olarak 17 yılda BurdurSağlık Müdürlüğünde olmak üzere 26 yıllık Devlet memurluğunu tamamlayıp 2004 yılında Emekli oldum.
   2005 Yılında Avşarlar Müzik, İletişim, Organizasyon,Sipsi Yapımı İcraası, Sünnet, Kulak delme Hızma takma,Gano Derma ve Kişisel Sağlık Ürünleriadlı işyerimi açtım. Halen bu işyerimde aktif olarak faaliyetteyim. 

Aldığım Ödüller ve Başarılar;

   1 - 1980 Yılında Fransa Dijon Festivalinde İzmir Gençlik Kültür merkezi ile Teke Yöresi Oyunlarıyla Altın Madalya
   2 - 1986 Yılında İngiltere Langollen Festivalinde Ferdi halk çalgıları yarışmasında Dünya 2. oldum
   3 - 2011 Yılında Bulgaristan Burgazda yapılan Dünya Müzik Folklör merkezi ve Unesco nun desteklediği Halk çalgıları yarışmasında 1, Ferdi Altın Madalya
   4 - 2013 Azerbaycan da yapılan Mugan Yarışmasında 1,Altın Madalya

KÜLTÜR TURİZM BAKANLIĞI , Sipsi Yapımı ve Geleneksel El Sanatları sanatkarı Çalma ilede Mahalli Sanatçı Ünvanı ile Belge alma.
Kültür Turim Bakanı Ertuğrul Günay'ın 2013 te Teşekkür Belgesiyle Taltiflendirildim.
30 Yıla yakın Halkoyunları dalında yarışmalarda sipsi icraa ettim.TRT Ulusal Kanallarda Teke Yöresi Kültürü adına birçok belge ve Yayınlarım mevcut olup kendime ait 3 Tane Trt seçici kurulundan geçen Türküm vardır.